Refundacja

Dofinansowanie z NFZ

Podnośnik dla niepełnosprawnych refundacja

Refundacja podnośników sufitowych dla niepełnosprawnych to duża pomoc dla osób, które potrzebują tego typu sprzętu, ale nie są w stanie samodzielnie sfinansować zakupu. W Polsce istnieje możliwość uzyskania dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia, PFRON, PCPR, MOPS lub prywatnych fundacji (takich jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy Fundacja PZU). Firma Podnośnik-Sufitowy.pl pomaga w uzyskaniu dofinansowania, oferując kompleksowe wsparcie w procesie starania się o refundację i pomoc w wypełnieniu dokumentacji. Po wypełnieniu wniosku i jego pozytywnym rozpatrzeniu, firma pomaga dostarczyć podnośnik dla niepełnosprawnych na miejsce instalacji i dostarcza wymagane dokumenty, takie jak potwierdzenie zakupu, faktura VAT i dowód użycia sprzętu. Refundacja na podnośnik dla niepełnosprawnych sprawia, że podnośnik sufitowy to urządzenie, na które pozwolić mogą sobie nie tylko duże instytucje, ale też indywidualne gospodarstwa domowe. Dzięki podnośnikowi zwiększa się komfort życia osoby niepełnosprawnej, ale też jej opiekuna ponieważ system podnoszenia pozwala uchronić przed schorzeniami kręgosłupa spowodowanymi nadmiernym wysiłkiem fizycznym przy podnoszeniu.

Refundacja na podnośnik dla osoby niepełnosprawnej

Zakup podnośnika dla osoby niepełnosprawnej, z uwagi na brak
refundacji ze strony NFZ, wiąże się często z wysokimi kosztami. Istnieje
jednak możliwość uzyskania aż do 95% refundacji ze strony
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). W takim przypadku wkład własny wynosi jedynie 5%.

Jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać dofinansowanie PFRON?

Podnośnik dla niepełnosprawnych refundacja, jak ją uzyskać? Aby otrzymać refundację z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zakup sprzętu rehabilitacyjnego (podnośnik sufitowy) należy spełnić określone warunki. Przede wszystkim należy złożyć wniosek o dofinansowanie wraz z wymaganymi dokumentami. Wniosek powinien zawierać informacje o osobie, która będzie korzystać ze sprzętu, jego rodzaj i przeznaczenie oraz informacje dotyczące kosztów. Ponadto należy wykazać, że osoba, która będzie korzystać z refundacji na podnośnik LUNA, nie posiada możliwości uzyskania wsparcia z innych źródeł. Zanim refundacja zostanie przyznana PFRON może również wymagać okazania zaświadczenia lekarza, potwierdzającego konieczność używania sprzętu rehabilitacyjnego. Aby otrzymać dofinansowanie, konieczne jest także złożenie wniosku z wymaganymi dokumentami w wyznaczonym terminie.

Refundacja na podnośnik sufitowy do 95% poniesionych kosztów

Środki PFRON mogą być stosowane do dofinansowania likwidacji barier architektonicznych, technicznych oraz komunikacyjnych dla osób niepełnosprawnych z trudnościami w poruszaniu się. Wysokość dotacji wynosi do 95% ceny podnośnika, jednak nie więcej niż do maksymalnej kwoty 15-krotnego przeciętnego wynagrodzenia. Wnioski o refundację na podnośnik dla niepełnosprawnych należy złożyć w PCPR po pobraniu ich ze strony internetowej.

FAQ

Najczęstsze pytania o refundację podnośnika dla niepełnosprawnych

Im szybciej złożymy wniosek o refundację na podnośnik tym większa szansa na pozytywną odpowiedź od przyznającej instytucji. Pod koniec roku kalendarzowego fundacje i fundusze mają zazwyczaj wykorzystany budżet na dofinansowania. Z tego powodu najlepiej przygotować wniosek przed listopadem.

Wnioski o refundację są rozpatrywane zazwyczaj w ciągu 30 dni. Zawsze działamy szybo aby czas oczekiwania był możliwie jak najkrótszy.

Dofinansowania z PCPR mogą pokryć do 95% kosztów podnośnika sufitowego. Przy tym maksymalna kwota refundacji to 15-krotność przeciętnego wynagrodzenia. Według danych na rok 2022 może być to maksymalna kwota w okolicach 90 tysięcy złotych.

Wnioski o refundację przyjmują instytucje publiczne takie jak: NFZ, PFRON, PCPR, MOPS lub prywatne fundacje takie jak: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy Fundacja PZU.

Tak, z przyjemnością pomagamy naszym klientom w uzyskaniu refundacji na podnośnik sufitowy dla niepełnosprawnych. Zapewniamy wsparcie w procesie starania się o refundację i pomoc w wypełnieniu dokumentacji. Posiadamy kompetentny zespół, który z przyjemnością udzieli Ci dalszych informacji na ten temat.

Odbierz refundację na podnośnik

Skontaktuj się z nami

    Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.
    Akceptuję ciasteczka